Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Włochy idą na dno

Dodano: 04/09/2014 - Numer 906 - 04.09.2014
KRYZYS \ Trzecia recesja w ciągu pięciu lat, bezrobocie najwyższe od 37 lat, spadek PKB w II kwartale br. o 0,2 proc. – to dowody na to, że Włochy są dziś największym problemem strefy euro. – Włochy idą na dno – twierdzą eksperci. Dwa tygodnie temu minęło pół roku, odkąd premierem Włoch został 39-letni Matteo Renzi. Obejmując urząd, zapowiedział, że wyprowadzi włoską gospodarkę na prostą i że każdego miesiąca będzie rozpoczynał nową reformę. Na razie nie przeprowadził żadnej, a próba reformy jednej z dwóch izb parlamentu utknęła na dobre, bo włoska klasa polityczna od lat przeciwstawia się jakimkolwiek zmianom systemu. Jedynym dotąd krokiem Renziego, aby rozruszać gospodarkę, była ulga podatkowa 80 euro miesięcznie dla najmniej zarabiających, ale nie zwiększyło to zapału rodaków do 
     

49%
pozostało do przeczytania: 51%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze