Z Agorą da się wygrać

PRAWDA O „WYBORCZEJ” ODKRYTA W SĄDZIE

Numer 85 - 19.12.2011Polska

Zaskoczył mnie ten wyrok, choć jestem niepoprawnym optymistą. Traciłem już jednak wiarę, że kiedyś nastąpi przełom w mówieniu o „Wyborczej”. Stąd zdziwienie, gdy wreszcie to nastąpiło – tłumaczy „Codziennej” Antoni Klusik z Opola, który został pozwany przez Agorę SA za to, że określił „Gazetę Wyborczą” m.in. jako wrogą naszej cywilizacji. Sąd uznał, że miał prawo do takiej oceny.

Antoni Klusik to były działacz opozycji antykomunistycznej i współzałożyciel Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej. To również brat śp. Jana Klusika, kopniętego na Krakowskim Przedmieściu podczas obrony Krzyża Pamięci. Mężczyzna zmarł po kilku tygodniach. Został pochowany bez przeprowadzenia sekcji zwłok i nie ustalono wówczas, czy jego śmierć była związana z napaścią w Warszawie.

„Gazeta Polska” opisała tragiczną historię Jana Klusika i dopiero wtedy opolska prokuratura wszczęła śledztwo. Wkrótce w opolskim dodatku „Gazety Wyborczej” ukazał się komentarz Joanny Pszon, która napisała, że gdy środowiska prawicowe, wśród nich OSPN, mówią o historii obrońcy krzyża, „trudno nie dopatrywać się chęci zbicia kapitału politycznego na śmierci Klusika”.

Ten tekst mocno zdenerwował Antoniego Klusikazawartość zablokowana

Autor: Grzegorz Broński


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się