Czas na Niemców

SIATKÓWKA \ JESTEŚMY W PÓŁFINALE

Numer 920 - 20.09.2014Sport

To będzie kolejne sportowe święto z historią w tle. Po rozprawieniu się z Ros­janami w półfinale mist­rzostw świata zagramy z Niemcami. A wszystko to w 75. rocznicę niemieckiej agresji na nasz kraj.
Żeby zagrać w półfinale, musieliśmy najpierw ugrać przynajmniej dwa sety z Rosjanami. Było jeszcze lepiej, bo wygraliśmy cały mecz 3:2. – Gdyby po losowaniu trzeciej fazy grupowej ktoś mi powiedział, że pokonamy i Rosję, i Brazylię, to kazałbym mu się zastanowić. To jest dla nas coś wielkiego, pokonać te drużyny na takim etapie turnieju, to sprawia, że morale rośnie. Ten, kto losował nam rywali, wie, jak na nich zareagowaliśmy. A teraz mu dziękujemy – powiedział po meczu zadowolony Mariusz Wlazły.
Nasz atakujący tłumaczył się też z tego, dlaczego do wygranej potrzeba było aż pięciu setów. – Wiedzieliśmy, co musimy zrobić – wygrać co najmniej dwa sety. Mogliśmy wygrać to spotkanie wyżej. Niestety, popełniliśmy zbyt dużo błędów w dwóch setach. Rosjanie odskoczyli, my ich goniliśmy, później znowu Rosjanie odskoczyli i nie udało się wygrać szybciej. Cieszymy się jednak, że wygraliśmy to spotkanie 3:2, ponieważ dwa pierwsze sety były bardzo trudne. Cieszy nas zwycięstwo, gra się nam bardzo dobrze, bawimy się tym, co robimy. Mam nadzieję, że widać to na boisku