ONZ straszy dziećmi

Numer 920 - 20.09.2014Świat


AFRYKA Do 2100 r. liczba mieszkańców Afryki wzrośnie czterokrotnie – twierdzi ONZ. Zdaniem autora raportu prof. Adriana Raftery’ego na kontynencie należy stosować więcej antykoncepcji. W obawie przed przyrostem naturalnym ONZ podejmuje działania na rzecz jego ograniczenia.
Z raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych wynika, że istnieje 80-proc. szansa, że do końca obecnego wieku liczba ludności na świecie wyniesie od 9,6 mld do 12,3 mld. Uśredniony przez autorów, najbardziej prawdopodobny wynik wynosi 11 mld. To o 800 mln więcej niż w prognozach sprzed dwóch lat.
Adrian Raftery, który jest pracownikiem Instytutu Statystyki i Nauk Społecznych na Uniwersytecie Stanowym w Waszyngtonie, tłumaczy, że zmienił w swoich obliczeniach metodę badawczą. Jego zdaniem dzięki tej zmianie można szacować z większym prawdopodobieństwem przyszłą sytuację demograficzną w Afryce. W porównaniu z poprzednimi prognozami największe zmiany zaszły właśnie w stosunku do tego kontynentu. Za niecałe 90 lat populacja Czarnego Lądu ma wynieść od 3,1 do 5,7 mld osób. Zdaniem Raftery’ego, możemy mieć 95-proc. pewność, że tak będzie. Uśredniony wynik to 4,2 mld ludzizawartość zablokowana

Autor: Jakub Jałowiczor


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama