Reprywatyzacja w Warszawie pod lupą śledczych

Numer 942 - 16.10.2014Polska


STOLICA Warszawska Prokuratura Okręgowa i Centralne Biuro Antykorupcyjne badają, czy urzędnicy ze stołecznego ratusza nie przekroczyli uprawnień podczas sprzedaży nieruchomości należących do miasta.
Działania śledczych to reakcja na „mapę reprywatyzacji” opublikowaną przez członków stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Według autorów publikacja ukazuje biznesowe powiązania polityków i urzędników ratusza. Można znaleźć na niej m.in. takie osoby, jak prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, posłanka PO Julia Pitera czy Ewa Nekanda-Trepka (była stołeczna konserwator zabytków). – Nasza mapa pokazuje, jak wielu ludzi wykorzystuje prawo, żeby działać przeciwko interesowi publicznemu – mówi „Codziennej” Jan Śpiewak, jeden z autorów publikacji. – Kamienice w najważniejszych miejscach Warszawy; na pl. Zamkowym, pl. Grzybowskim i na Mokotowie przechodzą w ręce biznesmenów bez jakiejkolwiek kontroli – dodaje.
Kilka dni temu na polecenie warszawskiej prokuratury okręgowej funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego odwiedzili siedzibę stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i poprosili o przekazanie im mapy. – Badamy, czy któryś z funkcjonariuszy publicznych nie przekroczył uprawnień lub nie dopełnił swoich obowiązków przy nabyciu przez Jakuba R. w trybie artzawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama