Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Polskie drogi niosą śmierć

Dodano: 05/11/2014 - Numer 958 - 05.11.2014
47 tys. osób zginęło na polskich drogach od 2004 r. To tak, jakby w ciągu niecałej dekady zniknęło miasto wielkości Kutna, Dębicy lub Tarnobrzega. Płacimy za to wszyscy, ponieważ koszty ekonomiczne wypadków szacuje się na 28 mld zł rocznie, co stanowi ok. 10 proc. rocznych wpływów do polskiego budżetu. Wczoraj Najwyższa Izba Kontroli opublikowała obszerny raport, dotyczący bezpieczeństwa na polskich drogach. Wynika z niego jednoznacznie, że sytuacja jest beznadziejna. Nasze drogi są jednymi z najniebezpieczniejszych w Europie. Gorzej jest jedynie w Rumunii. W ostatnich latach liczba wypadków spada, ale to śladowa poprawa. Jako główną przyczynę, tak jak w poprzednim raporcie z 2010 r., NIK wymienia braki infrastrukturalne. W Polsce ciągle brakuje dodatkowych pasów, które umożliwiałyby
     

31%
pozostało do przeczytania: 69%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze