Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Egzamin dla wagarowicza

Dodano: 05/11/2014 - Numer 958 - 05.11.2014
„Wstaję rano, za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę” – mawiał jeden z bohaterów słynnej komedii Stanisława Barei „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”. Z podobnego założenia chyba wyszła Centralna Komisja Egzaminacyjna, która sprawdziany szóstoklasisty organizuje… na trzy miesiące przed zakończeniem roku szkolnego. Nieważne okazują się tworzone podstawy programowe. Nieważne, że uczniowie nie przerobili materiału i mogą nie znać odpowiedzi na część pytań. Jak tłumaczą urzędnicy, wczesny termin jest koniecznością, bo… taki jest system. Niemożliwe jest sprawdzenie testów w czerwcu, bo wtedy sprawdzane są inne egzaminy. Nie wiem, czy takie kreatywne podejście jest możliwe w
     

65%
pozostało do przeczytania: 35%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze