Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Orbán przychylny gazociągowi South Stream

Dodano: 06/11/2014 - Numer 959 - 06.11.2014
Węgry \ Parlament zatwierdził nowelizację ustawy, która zezwala na budowę odcinka gazociągu South Stream, zapewniającego dostawy rosyjskiego surowca do Europy Środkowej i Południowej. Premier Viktor Orbán wyraził przekonanie, że budowa gazociągu powinna być kontynuowana. W rozmowie z dziennikarzami premier Orbán powiedział, że „choć na Ukrainie nadal jest niespokojnie, gaz musi docierać na Węgry”. – Dlatego potrzeba dodatkowego gazociągu, bo ten, który obecnie przebiega przez Ukrainę, nie wystarcza – dodał polityk. Orbán przytoczył przykład gazociągu Nord Stream, łączącego Niemcy i Rosję. – Niemcy zbudowały gazociąg, który omija Ukrainę, stanowiącą potencjalne zagrożenie dla przesyłu gazu. Nie chcemy większych korzyści niż te, których pragną Niemcy – oświadczył premier Węgier. Na 
     

50%
pozostało do przeczytania: 50%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze