Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Patrioci wygrali z reliktami komunizmu

Dodano: 06/11/2014 - Numer 959 - 06.11.2014
HISTORIA \ Władze Nowego Sącza wydały zgodę na usunięcie symboli totalitarnych z pomnika Chwały Armii Czerwonej. Mają one trafić do Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. – To wielki sukces środowisk patriotycznych z całej Polski, a zwłaszcza z Małopolski – mówi dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie. Bukowski podkreśla, że uchwała o usunięciu reliktu komunizmu Rada Miasta Nowego Sącza podjęła już w lutym 1992 r. – Dlatego też decyzję władz miasta uważamy za sukces. Wreszcie, po tak długim czasie, sprawa ruszyła z miejsca. Oczywiście dążymy do tego, aby cały pomnik usunąć, a obecnie czekamy na obiecaną przez wojewodę małopolskiego Jerzego Millera ekshumację szczątków żołnierzy sowieckich i przeniesienie ich na cmentarz komunalny w 
     

46%
pozostało do przeczytania: 54%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze