Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

W oczekiwaniu na „awans”

Dodano: 06/11/2014 - Numer 959 - 06.11.2014
Radosław Sikorski zachowa pewnie teraz swoje stanowisko – choć zachować go nie powinien. Jednak filozofia PO na razie go obroni. Filozofia ta jest łudząco podobna do stosowanej w PRL u – żadnych dymisji pod wpływem presji społecznej. Owszem zmiany można dokonać, ale w formie awansu – niekiedy takim „awansem” były stanowiska ambasadorów w egzotycznych krajach. Jaki awans szykuje dla Sikorskiego PO, trudno przewidzieć, niemniej nie ma wątpliwości, że Sikorski będzie musiał w końcu ustąpić ze stanowiska, tak jak musiał odejść z MSZ-etu. Opublikowanie taśm z restauracji Sowa i Przyjaciele z wynurzeniami Sikorskiego na temat współpracy Polski z USA spowodowały utratę przez niego zdolności do wykonywania funkcji szefa dyplomacji. Opowieść o toczonych z Putinem rozmowach na temat rozbiorów
     

66%
pozostało do przeczytania: 34%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze