Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rząd psuje ustawę o lasach

Dodano: 19/01/2015 - Numer 1017 - 19.01.2015
PRZYRODA \ To już tradycja, że co roku w styczniu rząd miesza w ustawie o lasach. Tym razem do napisanej w 1991 r. ustawy Ministerstwo Środowiska proponuje dopisać przepisy żywcem skopiowane z rozporządzeń prawnych Unii Europejskiej. Powstać ma system zezwoleń na przewóz drewna do wspólnoty. Uregulowane ma być również wprowadzanie do obrotu drewna i produktów z drewna. Ustawa o Lasach Państwowych działa od 1991 r. Głównym jej celem było wprowadzenie takiego modelu leśnictwa, który opierałby się na zasadzie zrównoważonego rozwoju przyrody i jednocześnie umożliwiał korzystanie z zasobów leśnych ogółowi społeczeństwa. Do chwili obecnej system stworzony tuż po transformacji ustrojowej funkcjonował bez większych zarzutów. Rząd jednak co rusz zmienia koncepcję funkcjonowania systemu ochrony
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze