Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Powrót sojusznika

Dodano: 02/02/2015 - Numer 1029 - 02.02.2015
W mediach amerykańskich coraz więcej miejsca poświęca się trwającemu od kilkunastu lat lobbingowi rosyjskiemu. Pisze się o kulisach nie tak dawnego resetu we wzajemnych stosunkach i rosyjskich pieniądzach dla działających w USA firm PR. Kwoty to wprawdzie wielkie, ale patrząc na sterowność amerykańskiej polityki – znacznie większej od europejskiej – która nie potrafi nawet wypracować spójnego stanowiska w sprawie agresji Putina na Ukrainę, można powiedzieć, że jest nieźle. Stany Zjednoczone są cały czas zdolne do prowadzenia polityki informacyjnej opartej na własnych interesach. Porównanie USA z UE wypada tu niepokojąco. Kredytowanie przez Rosję europejskich ugrupowań politycznych od skrajnej prawicy po lewicę, uzależnienie od Gazpromu i tani pacyfizm – to wszystko sprawia, że znów może
     

70%
pozostało do przeczytania: 30%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze