Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wielka cisza w Buenos

Dodano: 20/02/2015 - Numer 1045 - 20.02.2015
ARGENTYNA \ Pomimo ulewnego deszczu ponad 400 tys. Argentyńczyków wzięło udział w marszu, który przeszedł ulicami Buenos Aires w kompletnej ciszy, ku czci zmarłego przed miesiącem w tajemniczych okolicznościach prokuratora Alberta Nismana. Aleksander Kłos Manifestanci domagali się pełnego wyjaśnienia okoliczności śmierci Nismana i krytykowali wymiar sprawiedliwości, który oskarżają o sprzyjanie władzy. Do wyjścia na ulice wzywało wielu prokuratorów, a na marszu pojawiło się kilku kandydatów w zaplanowanych na październik wyborach prezydenckich, w tym burmistrz Buenos Aires Mauricio Macri. Wielki protest Argentyńczyków związany jest z zarzutami, jakie Alberto Nisman postawił przed swoją śmiercią prezydent kraju Cristinie Fernandez de Kirchner i innym przedstawicielom władz. Zarzucił im
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze