Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

PiS chce szpitala na Białołęce

Dodano: 21/03/2015 - Numer 1070 - 21.03.2015
SAMORZĄD \ Na wczorajszej konferencji prasowej białołęccy radni PiS u przedstawili projekt uchwały Rady Dzielnicy dotyczący utworzenia publicznego Szpitala Chirurgii Jednego Dnia. Białołęka ma ok. 100 tys. mieszkańców i cały czas się rozwija – mówił przewodniczący białołęckiego klubu radnych PiS u Wiktor Klimiuk. I tłumaczył, że najbliższy szpital znajduje się dopiero po drugiej stronie Wisły w dzielnicy Bielany. – Tymczasem jest tak, że skrócenie czasu oczekiwania na pomoc o 10 min zwiększa szanse przeżycia o 10 proc. – tłumaczył. Projekt uchwały zakłada, że Rada Dzielnicy Białołęka zobowiązuje się do zapewnienia powierzchni gruntowej niezbędnej do realizacji inwestycji oraz wyraża gotowość do współpracy z władzami Warszawy w tej sprawie. (mm)
     

96%
pozostało do przeczytania: 4%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze