Druga wygrana Wizards

Dodano: 23/04/2015 - Numer 1097 - 23.04.2015
KOSZYKÓWKA \ Marcin Gortat rzucił 16 pkt. i miał 8 zbiórek, a jego Washington Wizards po raz drugi wygrało na wyjeździe z Toronto Raptors 117:106. Teraz rywalizacja przenosi się do Waszyngtonu. Gortat rozegrał jedno ze swoich lepszych spotkań w play-offach. Był trzecim strzelcem zespołu i najlepiej blokującym meczu. Przebywał na parkiecie 28 minut. Trafił 7 z 9 rzutów za 2 pkt., korzystając z podań Johna Walla i dwa z trzech wolnych. Zebrał też sześć piłek w obronie i dwie w ataku, miał asystę, przechwyt, trzy bloki, stratę i cztery faule. Szczególnie udana była pierwsza kwarta w wykonaniu polskiego centra, zdobył wtedy 12 pkt. Kolejne dwa mecze odbędą się w Waszyngtonie w piątek i niedzielę. Po kolejnych wygranych Wizards zapewnią sobie awans do drugiej rundy. (krol)