Bufetowa daje Hiszpanom

WARSZAWSKA SZKÓŁKA BARCELONY TO WIELKI PIC

Numer 2 - 10.09.2011Sport

Stolica płaci krocie za markę FCBEscola, zabrakło pieniędzy na naukę pływania dla dzieci. Warszawa chełpi się tym, że jest jedynym miastem w Europie, w którym będzie działać oficjalna szkółka pod dumną nazwą FCBEscola Varsovia. Nikt nie wspomniał, że dzieje się tak, bo to wyjątkowo droga zabawa. Według informacji „Codziennej” roczna licencja na prowadzenie szkółki piłkarskiej pod patronatem Barcelony kosztuje grubo ponad milion złotych. – Do tego w tym typie umów nie ma żadnej ciągłości. Przestajesz płacić, to momentalnie zwijają cały interes. Może na koniec zostawią dzieciakom koszulki w barwach blau-grany – mówi nam osoba prowadząca w Polsce szkółkę piłkarską.

Nikt z Urzędu Miasta nie podał, jakie będą koszty funkcjonowania szkoły. Według naszych wyliczeń działalność FCBEscola Varsovia pochłonie setki tysięcy złotych miesięcznie. Blisko połowa tej kwoty to licencja, jaką miasto będzie musiało zapłacić Katalończykom. Co z resztą? Według planów w szkółce ma trenować nawet 1000 młodych piłkarzy. Barcelona wymaga, aby prowadziło ich co najmniej 100 trenerów (jeden na dziesięciu piłkarzy), którym przecież ktoś musi opłacić kontrakty. Oprócz tego, trzeba będzie zatrudnić dyrektorów zarządzających, którzy z Katalonii będą przylatywali do Polski, żeby doglądać interesu. Za wszystko zapłaci miasto oraz rodzice. – Liczymy też na sponsorów – zapewnia Wiesław Wilczyński, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji w Urzędzie Miasta. To jednak na razie tylko założenie, bo sponsorzy wcale się nie kwapią do płacenia za fanaberie ludzi HGW. Niedawno do jednej z dużych szkółek piłkarskich zgłosiła się Coca-Cola. Za przejęcie patronatu nad ośrodkiem proponowała jednorazowo… 2 tys. zł.

Dyrektor FCBEscola chwalił, jakie to wielkie korzyści będzie miała Warszawa z prowadzenia szkółki. – Nauczymy tych chłopaków odpowiedniego zachowania na boisku i poszanowania dla przeciwnikówzawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama