Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Platforma już się nie podniesie

Dodano: 30/05/2015 - Numer 1128 - 30.05.2015
Co trzymało PO przy władzy? Strach przed PiS em i brak alternatywy dla wyborców. Straszenie działało z wyborów na wybory coraz mniej. PO wystrzelała się ze wszystkich armat, a teraz w ręku obozu władzy zostały już tylko kapiszony. Pojawiły się też nowe możliwości. Zwycięstwo Dudy pokazuje, że jedną z nich może być samo PiS. Poparło go przecież wielu młodych niegłosujących wcześniej albo głosujących dotąd na PO. Drugą opcję, w wyniku strategicznego błędu PO, stworzył Kukiz. PO liczyła, że zagospodaruje on elektorat PiS u i utoruje w ten sposób drogę do zwycięstwa Komorowskiemu. Media prawicowe, choć z sympatią przyjęły start Kukiza w wyborach, nie dały się wkręcić w pomysł PO. Tymczasem jeszcze dwa tygodnie przed wyborami media reżimowe przedstawiały Kukiza jako lepszego kontestatora niż
     

66%
pozostało do przeczytania: 34%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze