Turniej trzech Austriaków

KAMIL STOCH, NAJLEPSZY Z POLSKICH SKOCZKÓW NARCIARSKICH, 8. W TCS

Numer 101 - 09.01.2012Sport

W tym sezonie Turniej Czterech Skoczni zdominowali Austriacy. Wygrał 22-letni Gregor Schlierenzauer, za nim na podium wskoczył Thomas Morgenstern, a trzecie miejsce zajął, skaczący pechowo w Bischofshofen, Andreas Kofler. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch uplasował się na ósmym miejscu, reszta reprezentantów zajęła dalekie pozycje.

Wiązałem z turniejem trochę większe nadzieje i chciałem lepiej wypaść, ponieważ moim celem było wejście do pierwszej szóstki, a nawet do trójki – powiedział po turnieju Kamil Stoch. – Uważam, że stać mnie na osiąganie takich wyników, tylko jeszcze nie teraz. Najwidoczniej muszę się jeszcze czegoś nauczyć i tak na to patrzę. Może w przyszłym roku będzie lepiej.

Na spadek formy w TCS trafił Piotr Żyła, który do tej pory świetnie skakał w Pucharze Świata. Zaskoczeniem w polskiej reprezentacji był de-biutant w tak dużym turnieju Maciej Kot, który zajął ostatecznie 39. miejsce.

Turniej Czterech Skoczni po raz czwarty z rzędu wygrał skoczek narciarski z Austrii Gregor Schlierenzauer. Po Wolfgangu Loitzlu, Thomasie Morgensternie i Andreasie Koflerzezawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama