Patriotyzm jak lawina

ZA NAMI IV PATRIOTYCZNA PIELGRZYMKA KIBICÓW

Numer 101 - 09.01.2012Sport

Patriotyzm na stadionach to już lawina, której pewnie nikt nie zdoła zatrzymać. Modlimy się dzisiaj w różnobarwnych szalikach, ale nie w tęczowych, modlimy się w barwach narodowych, modlimy się za naszą Ojczyznę – mówił w sobotę na Jasnej Górze ks. Jarosław Wąsowicz SDB. W IV Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców wzięło udział kilka tysięcy osób.

Rekordowa była zarówno frekwencja, jak i liczba reprezentowanych klubów. Obok znanych pojawili się kibice z tych niewielkich, jak Chrobry Głogów, Wigry Suwałki czy Legia Chełmża. Byli także kibice żużla – Unii Leszno, Falubazu Zielona Góra i Stali Gorzów. Nie zabrakło kibiców represjonowanych przez reżim Tuska, w tym Piotra „Starucha” Staruchowicza.

Mszy św. przed cudownym obrazem o godz. 13 przewodniczył i homilię wygłosił ks. insp. Marek Chmielewski, salezjanin. Słowa powitania w imieniu zakonników z Jasnej Góry wypowiedział o. Łukasz Buzun, podprzeor sanktuarium. – Jasna Góra jest miejscem świetlanym, jest jasna i pielgrzymka kibiców jest też takim porankiem, podczas którego wstaje słońce i zaczyna rozświetlać mroki. Wiemy, że są różne sytuacje, media przekazują dość przykre wiadomości związane z różnymi wydarzeniami, w których uczestniczą kibice, a wy jesteście ludźmi, którzy przynoszą w sobie chęć, pragnienie, aby kibicowanie miało charakter patriotyczny, miało wymiar szlachetny, było przepełnione wartościami – mówił.

Pielgrzymkę kibiców wymyślił śp. Tadeusz Duffek, legenda kibiców Lechii Gdańsk. Jedno z czytań w czasie mszy odczytał jego brat Andrzej. Organizator pielgrzymki, przyjaciel śp. Tadeusza Duffeka, kibic Lechii Gdańsk kszawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama