Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Prezydent odwiedził polskich Tatarów

Dodano: 12/09/2015 - Numer 1216 - 12.09.2015
PREZYDENT \ Andrzej Duda jest pierwszym prezydentem, który odwiedził polskich Tatarów w meczecie w Bohonikach. W swoim przemówieni podkreślił, że obecność Tatarów „pokazuje piękną specyfikę polskiej wspólnoty, która mimo zróżnicowania wewnętrznego” jest jednością w ramach Rzeczypospolitej. Zanim prezydent Duda odwiedził Tatarów, spotkał się wcześniej z mieszkańcami Sokółki. W ciepłych słowach wypowiadał się o całym Podlasiu. – Tutaj, od tyluset lat mieszają się różne kultury i różne tradycje. Co najważniejsze, wspaniale ze sobą współżyją, tworząc tak charakterystyczną dla Rzeczypospolitej na przestrzeni wieków istnienia naszego państwa, z jednej strony mieszankę kulturową, ale z drugiej strony naszą polską, wielką tradycję – podkreślił Andrzej Duda. Właśnie pokojowe współistnienie
     

50%
pozostało do przeczytania: 50%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze