Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Przeniosą tablicę sławiącą Armię Czerwoną

Dodano: 12/09/2015 - Numer 1216 - 12.09.2015
fot. Dorota Łomicka / Gazeta Polska
fot. Dorota Łomicka / Gazeta Polska
Po publikacji „Codziennej” władze miasta postanowiły usunąć komunistyczny relikt. O tablicy upamiętniającej rzekome bohaterstwo Armii Czerwonej, znajdującej się w centralnym punkcie Fromborka, pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. – Państwa artykuł przyspieszył naszą decyzję – mówi nam Małgorzata Wrońska, burmistrz Fromborka. „Chwała bohaterom Armii Czerwonej poległym w czasie wyzwalania Fromborka – mieszkańcy” – kamienna tablica z takim hasłem znajduje się na placu Górników w samym centrum miasta. W ubiegłym tygodniu próbowaliśmy się dowiedzieć, dlaczego do tej pory zakłamujący historię monument nie został przeniesiony np. na Cmentarz Żołnierzy Armii Radzieckiej w oddalonym o zaledwie 10 km Braniewie. Odpowiedź uzyskaliśmy dopiero po ukazaniu się artykułu. „Usunięcie lub przesunięcie tablicy
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze