Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Zakazany Sobieski

Dodano: 12/09/2015 - Numer 1216 - 12.09.2015
Chodzi sobie po raju Jan III wśród niebiańskich ruczajów i pól. Rozpoznają go starcy i dzieci, bo wiadomo, że fajny był król. Chociaż z ziemi telegram wysłany wywołuje w nim niesmak i kac, bo do dzisiaj jest tam zakazany – po decyzji Gronkiewicz-Waltz. Po co szedł z polską armią pod Wiedeń, swe zasady wcielając w czyn, zamiast wpuścić islamską czeredę, aż po Paryż, i Berlin, i Rzym? Miało innych kłopotów moc państwo, dla Sarmacji łabędzi brzmiał śpiew, lecz on krzyk „Ratuj nam chrześcijaństwo!” potraktował poważnie, jak zew! Takie cnoty jak wady dziś leczą, nowe czasy dla elit i mas, lecz gdy przyjdzie znów ruszać z odsieczą, on wybierze się tam jeszcze raz! PS „Sobieski jest w porządku” – certyfikat świecki wojewoda wystawił właśnie mazowiecki…
     

96%
pozostało do przeczytania: 4%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze