Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Potrójny prezes w zbrojeniówce

Dodano: 14/12/2015 - Numer 1294 - 14.12.2015
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Adam Janik, stojący jednocześnie na czele trzech śląskich firm wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, ma powody do radości. Kierowane przez niego podmioty zamkną ten rok z dużym zyskiem i intratnymi zamówieniami. Spółka Rosomak z Siemianowic Śląskich, producent kołowego transportera opancerzonego (KTO), to dziś jeden z liderów wśród przedsiębiorstw wchodzących w skład kontrolowanej przez państwo Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ). Z nieoficjalnych informacji „Codziennej” wynika, że jej zysk za mijający rok przekroczy 40 mln zł. To o 10 mln więcej niż rok wcześniej. Rosomaki dla Arabów Prognozy na 2016 r. są jeszcze bardziej optymistyczne, ponieważ spółka kierowana przez Adama Janika ma podpisać kilka intratnych umów eksportowych na sprzedaż rosomaków m.in. Słowacji. Ponad
     

20%
pozostało do przeczytania: 80%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze