Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Serbia chce wejść do UE do 2019 r.

Dodano: 19/12/2015 - Numer 1299 - 19.12.2015
BAŁKANY \ Kolejne kraje Bałkanów Zachodnich starają się wejść do Unii Europejskiej. W tym tygodniu Serbia rozpoczęła negocjacje z Brukselą od omówienia kontroli finansów i normalizacji stosunków z Kosowem. Bośnia i Hercegowina wystąpi o członkostwo w styczniu przyszłego roku. Przewodniczący prezydium BiH Dragan Čović podkreślił, że Unia Europejska jest zadowolona z postępu w reformowaniu kraju, a pozytywnym impulsem do dalszych prac ma być właśnie styczniowe wystąpienie o członkostwo. Dodał, że nie należy się spodziewać, by Bruksela rozpatrzyła go przed czerwcem 2016 r. Do tej pory UE zgodziła się na wprowadzenie w życie umowy o stabilizacji i stowarzyszeniu z BiH, podpisanej przed siedmioma laty w Luksemburgu. Państwo to może liczyć na spory zastrzyk finansowy, gdyż Komisja Europejska
     

35%
pozostało do przeczytania: 65%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze