Gortat w życiowej formie

Koszykówka \ Marcin Gortat zdobył 12 punktów i miał 16 zbiórek, ale jego Washington Wizards w poniedziałkowym meczu koszykarskiej ligi NBA przegrali u siebie z Los Angeles Clippers 91:108. Polak uzyskał 12. double-double w sezonie i był najlepiej zbierającym spotkania. Tym samym goście z Kalifornii – w obecności kompletu 20 356 widzów w hali Verizon Center – przerwali na czterech serię kolejnych zwycięstw „Czarodziejów” w ich ostatnim występie przed własną publicznością w starym roku. Sami wygrali trzecie spotkanie z rzędu. Clippers prowadzili od początku do końca spotkania. Rozpoczęli od 6:0, a w połowie pierwszej kwarty różnica wzrosła do 15 punktów (21:6). Cały dorobek gospodarzy w tym okresie to zasługa Gortata, który kilka godzin wcześniej został ogłoszony graczem tygodnia w NBA.