Kibicujemy Burkina Faso

W SOBOTĘ W GWINEI RÓWNIKOWEJ I GABONIE ROZPOCZYNA SIĘ PIŁKARSKI PUCHAR NARODÓW AFRYKI

Numer 111 - 20.01.2012Sport

W sobotę zaczyna się jeden z najdziwniejszych turniejów o Puchar Narodów Afryki. Na tegoroczne XXVIII piłkarskie mistrzostwa Czarnego Kontynentu, rozgrywane w Gabonie i Gwinei Równikowej, nie zakwalifikowały się tak silne ekipy, jak Egipt, Kamerun czy Nigeria. O poziom mistrzostw, na których zagra prawie 50 piłkarzy z ligi francuskiej i kilkunastu z angielskiej Premiership, nie ma co jednak się obawiać. Polscy kibice największą uwagę zwrócą zapewne na występy reprezentacji Burkina Faso, w której składzie znaleźli się Prejuce Nakoulma z Górnika Zabrze i Abdou Razack Traore z Lechii Gdańsk.

Polska ekstraklasa dwóch reprezentantów w PNA miała do tej pory tylko raz w historii. W 2004 r. na boiskach Tunezji wystąpili legionista Dickson Choto w barwach Zimbabwe i Emmanuel Ekwueme z Wisły Płock w drużynie Nigerii. Ten drugi zdobył nawet brązowy medal mistrzostw Afryki.
Burkina Faso także ma szansę sprawić niespodziankę. Tym bardziej że kilku murowanych faworytów zlekceważyło swoich rywali w eliminacjach. Za najmocniejsze ekipy PNA 2012 uchodzą zdecydowanie Ghana i Wybrzeże Kości Słoniowej. Silne są również reprezentacje Mali, Senegalu, Angoli i Maroka. Burkina Faso na tym tle nie wypada słabo. W drużynie „Ogierów”, trenowanej przez Portugalczyka Paulo Duarte, nie zagra żaden piłkarz z tamtejszej ligi. Są tam za to bramkarz Moussa Germain Sanou z francuskiego Saint Etienne, Bakary Kone z Olympique Lyon, Charles Kabore z Olympique Marsylia czy uchodzący za jednego z najzdolniejszych piłkarzy świata Bertrand Traore, 16-latek ze szkółki Chelsea Londynzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama