Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wojsko się zwija

Dodano: 21/01/2012 - Numer 112 - 21.01.2012
W tym roku przeznaczymy mniej pieniędzy na wojskowe misje pokojowe za granicą. Polska wycofa żołnierzy z Afganistanu w 2014 r. Tak zapowiedział premier Donald Tusk. – Wycofanie to nie tylko zwyczajne tchórzostwo, lecz także zmarnotrawienie dotychczasowych nakładów – mówi „Codziennej” gen. Roman Polko, były dowódca GROM-u. Tragiczna śmierć żołnierzy w Afganistanie spowodowała zapowiedzi premiera Tuska i prezydenta Komorowskiego wycofania naszych jednostek na rok 2014. – Polski Kontyngent Wojskowy w Afganistanie już dziś ma o 100 żołnierzy mniej niż w ubiegłym roku. Zmniejszyliśmy też liczebność odwodu w Polsce. Planowana zmiana charakteru misji w Afganistanie z bojowej na szkoleniową pozwala na znaczne zmniejszenie naszych wydatków na sprzęt i uzbrojenie – uzasadnia te działania rzecznik
     

61%
pozostało do przeczytania: 39%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze