Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Jedziemy na Węgry

Dodano: 26/02/2016 - Numer 1354 - 26.02.2016
Tegoroczny wyjazd na Węgry ma szczególne znaczenie. Dzięki Viktorowi Orbánowi udało się zatrzymać ofensywę Berlina przeciwko Polsce. Można wręcz stwierdzić, że od spotkania Orbán-Kaczyński załamał się plan obalenia lub zwasalizowania polskiego rządu. Solidarność narodów Europy Środkowej pokazała swoją siłę. Trzeba podtrzymać ten wspaniały wizerunek naszych narodów otwartych na wzajemną współpracę i budować plany na przyszłość. Święto 15 marca jest świętem zarówno Polaków, jak i Węgrów. Powstaniu węgierskiemu przewodził polski generał, a elitę armii węgierskiej stanowiły polskie oddziały. Powstaliśmy przeciwko dwóm zaborcom: austriackiemu i rosyjskiemu. Wprawdzie powstanie się załamało, ale ożywienie narodowe na Węgrzech przyniosło im po kilkunastu latach częściową swobodę. Polacy w 
     

69%
pozostało do przeczytania: 31%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze