Dobry koniec Justyny

Dodano: 14/03/2016 - Numer 1368 - 14.03.2016
BIEGI NARCIARSKIE \ Justyna Kowalczyk zajęła dziewiąte miejsce w kończącym sezon biegu na dochodzenie na 10 km techniką klasyczną w Canmore. Wygrała Norweżka Therese Johaug, która sięgnęła po Kryształową Kulę. Kowalczyk awansowała o trzy lokaty, a od triumfatorki była wolniejsza o 6.55,7. Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego zaprezentowała się bardzo dobrze. Trasę pokonała w 34.08,5 i był to szósty tego dnia rezultat. Najszybciej pobiegła Finka Krista Parmakoski 33.41,8. Kryształową Kulę dla najlepszej biegaczki sezonu zgarnęła Therese Johaug. W klasyfikacji generalnej ostatecznie pokonała Oestberg o 379 pkt. Kowalczyk, która startowała głównie w biegach „klasykiem” zajęła 16. miejsce. (miś) BIATHLON MISTRZOSTWA BEZ MEDALU \ Krystyna Guzik zajęła 19., a Magdalena Gwizdoń – 23.