Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Brąz na początek

Dodano: 19/03/2016 - Numer 1373 - 19.03.2016
Lekkoatletyka \ Halowe mistrzostwa świata w Port­land rozpoczęły się dla Polski fantastycznie. Już w pierwszej rozegranej konkurencji brąz wywalczył Piotr Lisek w skoku o tyczce. Polak skoczył 5,75 m. Więcej o 5 cm uzyskał Amerykanin Sam Kendricks i zdobył srebrny medal. Wygrał Francuz Renaud Lavillene, który uzyskał wysokość 6,02. Halowy rekordzista świata (6,16) podjął trzy próby na wysokości 6,17, ale wszystkie strącił. Dobre szóste miejsce zajął drugi z Polaków Robert Sobera (5,65). W konkursie kobiet dwa medale zdobyły reprezentantki gospodarzy – złoty mistrzyni olimpijska z Londynu Jennifer Suhr – 4,90, srebrny Sandi Morris – 4,85, brązowy Greczynka Ekaterini Stefanidi – 4,80. (paw)
     

96%
pozostało do przeczytania: 4%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze