Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wicekanclerz: Znieśmy sankcje

Dodano: 19/03/2016 - Numer 1373 - 19.03.2016
BERLIN \ Zdaniem ministra gospodarki i wicekanclerza Niemiec Sigmara Gabriela, wszystkie sankcje nałożone na Rosję za jej agresję na wschodzie Ukrainy i okupację Krymu powinny zostać zniesione już latem br. Polityk żąda również poprawienia stosunków dyplomatycznych z Kremlem. Sigmar Gabriel od dawna znany jest ze swoich prorosyjskich poglądów. W październiku ub. roku głośnym echem odbiła się jego wizyta w Moskwie, gdzie spotkał się m.in. z prezydentem FR Władimirem Putinem oraz szefem Gazpromu Aleksiejem Millerem. Wicekanclerz Niemiec i minister gospodarki przekonywał wówczas o bezzasadności utrzymania i ewentualnego zaostrzania sankcji przeciwko Rosji za jej agresję na wschodzie Ukrainy. Polityk rozmawiał również o niemiecko-rosyjskiej wymianie handlowej, choć nałożone przez UE i Stany
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze