Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ziemia drżała przez pół minuty

Dodano: 16/04/2016 - numer 1396 - 16.04.2016
JAPONIA \ Wyspiarskim krajem wstrząsnęło potężne trzęsienie ziemi. Zginęło przynajmniej 9 osób, a setki uznaje się nadal za zaginione. Ratownicy jeszcze w piątek wyciągali spod gruzów żyjących poszkodowanych. W czwartek w nocy wstrząsy o średniej sile 6,5 stopnia według japońskiej skali sejsmicznej uderzyły w południowo-zachodni obszar Japonii. Najsilniejsze wstrząsy o sile 7 stopni, co jest najwyższym stopniem w japońskiej skali, były odczuwalne w prefekturze Kumamoto na wyspie Kiusiu. Epicentrum znajdowało się w mieście Mashiki i tam jest najwięcej poszkodowanych. Jeden ze świadków powiedział, że ziemia wokół niego trzęsła się przez prawie pół minuty. W piątek rano władze kraju podały, że do tej pory potwierdzono śmierć 9 osób, a 860 jest rannych, w tym 50 ciężko. Dodatkowo setki osób
     

47%
pozostało do przeczytania: 53%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze