Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Celem powrót do elity

Dodano: 23/04/2016 - numer 1402 - 23.04.2016
Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie rozpoczyna walkę o pierwszy od kilkunastu lat awans do hokejowej elity. Pierwszym rywalem biało-czerwonych będzie reprezentacja Włoch. O awans do elitarnego grona 16 najlepszych zespołów świata będzie niezwykle trudno. Japończycy, Austriacy, Słoweńcy i Włosi to drużyny notowane w rankingu IIHF wyżej niż Polska. Teoretycznie jesteśmy silniejsi tylko od Korei Południowej, jednak grając przy własnej publiczności, na pewno możemy sprawić kibicom miłą niespodziankę. Mistrzostwa świata Dywizji I Grupy A odbędą się w katowickim Spodku. Awans do elity wywalczy najlepszy zespół i być może także drugi, ale ta opcja nie jest zależna od uczestników polskiej imprezy. W maju w St. Petersburgu odbędą się mistrzostwa świata elity. Zagrają Niemcy i Francuzi, którzy
     

19%
pozostało do przeczytania: 81%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze