5 powodów, dla których warto wybrać komputer Mac do pracy

fot. pexels.com

Komputery osobiste od giganta Apple, pełne są unikatowych cech i stanowią niezawodne narzędzie pracy, tym bardziej, gdy są wyposażone w autorskie procesory. Sprzęty od tej marki są nie tylko idealnymi kompanami do pracy, ale też do nauki. Wybierane są nie tylko przez profesjonalistów z branży kreatywnej, ale też przez uczniów i studentów. Dlaczego warto kupić komputer Mac do pracy? W poniższym tekście znajduje się kilka mocnych argumentów, dzięki którym można zdecydować się, na Maca, MacBooka lub iMaca.


Dlaczego warto zakupić sprzęt Apple do pracy?


Produkty od Apple wybierane są przez osoby indywidualne, ale i firmy, które potrzebują wydajnych i niezawodnych komputerów do pracy. Zalet Maców, MacBooków i iMaców można mnożyć naprawdę dużo, a kilka z nich zostało przedstawionych poniżej.


Ekosystem Apple idealny do pracy


Firma Apple stworzyła swój własny ekosystem, dzięki któremu można zoptymalizować procesy w pracy i poczuć, w związku z tym, niesamowity komfort. Posiadając więcej urządzeń od Apple, można pisać artykuł na MacBooku i dokończyć na komputerze stacjonarnym Mac lub telefonie iPhone czy tablecie iPad. Dodatkowo odbierzemy na nim również połączenia przychodzące z iPhone’a, a iPad może być wykorzystany jako dodatkowy ekran dla iMaca. Wszystko tu jest połączone. Po zalogowaniu się na swoje konto Apple ID na wszystkich urządzeniach, użytkownik gwarantuje sobie płynną pracę na każdym z nich, dzięki synchronizacji danych.
Posiadając firmę, można również skorzystać ze współpracy urządzeń Apple pomiędzy kontami różnych użytkowników (różnymi kontami Apple ID). Dzięki temu pracownicy mogą wspólnie korzystać np. z funkcji AirDrop lub FaceTime. Posiadając w swojej firmie tylko sprzęty w ramach jednego ekosystemu, zapewnia się pracownikom jeszcze lepszą wydajność, ale i komfort pracy.


Sprawdź ofert na  komputer Mac w Lantre.pl - autoryzowanym sprzedawcy Apple.


Wysoka wydajność


Urządzenia Apple znane są ze swojej wysokiej wydajności. Zwłaszcza teraz, kiedy zastosowano w nich nowe procesory M1 i M2 oferujące wysoką moc obliczeniową. MacBook Pro z czipem M2, M2 Pro lub M2 Max to najlepszy możliwy wybór dla osób z branży kreatywnej, którzy oprócz komputera stacjonarnego chcą posiadać lekkiego laptopa do pracy multimedialnej, z grafikami czy trudnymi zadaniami związanymi z programowaniem.


Doskonała jakość ekranu


Apple zadbało o to, aby każdy ze sprzętów posiadał wyświetlacze wysokiej jakości. MacBook Air z czipem M1 oferuje wyświetlacz Retina, a z czipem M2 Liquid Retina. MacBook Pro dostępny w sklepie Lantre w wersji M2 Pro lub M2 Max wyposażony jest w ekran Liquid Retina HDR. Dzięki temu MacBook Air jest idealny do pracy biurowej, ale i nieskomplikowanej pracy graficznej. Natomiast MacBook Pro urzeknie wymagających twórców kreatywnych, ponieważ gwarantuje idealnie doprecyzowane kolory o żywych barwach i bogactwo szczegółów. Wyświetlacze MacBooków Pro są stworzone do profesjonalnego edytowania zdjęć, tworzenia oprogramowania, muzyki i montażu wideo. Sprawdzą się wśród osób pracujących w branżach technicznych i ścisłych.


Bezpieczeństwo i prywatność na pierwszym miejscu


Urządzenia Apple cechują się świetnymi zabezpieczeniami, również w kontekście prywatności użytkowników. Każdy sprzęt posiada zabezpieczenie przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Możliwe jest również zaszyfrowanie systemu, co wznosi komputery Apple na jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa. W nowych urządzeniach Apple stosuje się odcisk palca do odblokowania komputera, zapewnia bezpieczne korzystanie z mikrofonu i kamerki. Dodatkowo każda rozmowa na FaceTime i poprzez iMessage jest szyfrowana. Chcąc zrobić zakupy w AppleStore, użytkownik jest poinformowany o tym, jakie dane osobiste będą pobierane przez daną aplikację. Oprócz tego system MacOS może zaproponować najlepsze, bezpieczne hasło, a później zapamiętać je w Pęku Kluczy i zaszyfrować. A więc do haseł bezpośredni dostęp ma tylko właściciel urządzenia.


Długi czas pracy baterii


Warto również zwrócić uwagę, że MacBooki oferują możliwość zachowania ciągłości pracy bez konieczności częstego ładowania. MacBook Air M1 może pracować do 18 godzin, a MacBook a z czipem M2 nawet 20 godzin. MacBook Pro 13 M2 oferuje 20 godzin pracy, Pro 14 – 18 godzin pracy, a MacBook Pro 16 M2 nawet 22 godziny pracy. Dzięki temu, jeśli na użytkownika czeka prezentacja lub jest w podróży i ma w planach wideo rozmowę, lub po prostu musi wykonać dużo pracy bez możliwości doładowania sprzętu, nie musi obawiać się, że nagle zabraknie mu energii w baterii. Zobacz pełną ofertą produktów z kategorii MacBook Air w Lantre.


Komputery Apple projektowane są z najwyższą starannością, dlatego są tak wyjątkowe pod względem wydajności, ale i designu. Wybierając je, użytkownik zyskuje sprzęt do pracy na lata! Stanowią świetny wybór dla każdej osoby, której zależy na powyżej wymienionych aspektach i nie tylko!

Materiał Partnera