fot Witwicki A/Gazeta Polska

Czechy, Słowacja i Litwa nie będą świętowały na Kremlu

NASZ NEWS \ MAŁO KTO CHCE SIĘ SPOTKAĆ Z PUTINEM

numer 1412 - 06.05.2016Temat Dnia

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz potwierdził, że delegacja z Polski nie weźmie udziału w obchodach Dnia Zwycięstwa, zaplanowanych na 9 maja w Rosji. Jak ustaliła „Codzienna”, na podobny krok zdecydowały się również władze Czech i Słowacji. Bojkot uroczystości w Moskwie zapowiedziała także Litwa.

Wszystkie uroczystości związane z Dniem Zwycięstwa będą obchodzone w Polsce – powiedział „Codziennej” minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
Wczoraj po południu redakcji „Codziennej” udało się skontaktować z ministerstwem obrony Słowacji. Rzeczniczka tamtejszego resortu obrony Danka Capáková poinformowała nas, że przedstawiciele Słowacji nie przybędą 9 maja do Rosji na uroczystości z okazji Dnia Zwycięstwa i skupią się na krajowych obchodach. Jak udało nam się ustalić, na podobny krok zdecydowały się również władze Czech. – Żadna z delegacji nie weźmie udziału w uroczystościach na terenie Rosji – powiedziała „Codziennej” Jana Zechmeisterova, rzeczniczka ministerstwa obrony Czech. Z zapowiedzi opublikowanej na portalu czeskiego MON-u wynika, że centralne obchody 71. rocznicy zakończenia II wojny światowej odbędą się 8 i 9 maja w Brnie, m.in. na cmentarzu centralnym oraz w Pradzezawartość zablokowana

Autor: Konrad Wysocki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama