Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Polska coraz częstszym obiektem cyberataków

Dodano: 11/05/2016 - numer 1416 - 11.05.2016
WYWIAD \ Z MIROSŁAWEM MAJEM, PREZESEM FUNDACJI BEZPIECZNA CYBERPRZESTRZEŃ, ROZMAWIA ROMAN ANDRZEJ STAŃCZYK Czy głównym celem ataków cyberprzestępców są przede wszystkim duże firmy? Zależy, co rozumiemy pod pojęciem dużej firmy. Jeśli chodzi o banki, tak naprawdę celem ataków są klienci banków. Z punktu widzenia liczb są to pojedyncze ataki na wielu klientów. Duże organizacje są często zagrożone w związku ze szpiegostwem politycznym bądź przemysłowym. To są działania głównie nastawione na złamanie poufności informacji. Czy polskie instytucje publiczne są przygotowane do odpierania cyberataków? Nikt do tej pory nie przedstawił wymiernego raportu oceniającego te instytucje. Przykładowo w USA wszystkie odpowiedniki naszych ministerstw są oceniane w ramach konkretnego audytu i można w ten
     

49%
pozostało do przeczytania: 51%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze