Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Budynki specjalnej troski

Dodano: 20/05/2016 - numer 1424 - 20.05.2016
Ballada o odchodzącej Emilii”, „Szkoda wizjonerskiego pawilonu”, „wybitne dzieło architektoniczne zostanie zniszczone” – alarmują postępowi dziennikarze oraz miłośnicy modernizmu w prasie i mediach społecznościowych. Chodzi o pawilon Emilia z 1970 r., stojący na gruncie nabytym przez prywatnego dewelopera. Na miejscu PRL-owskiego „zabytku” ma stanąć wieżowiec. Los pawilonu nie jest jeszcze znany, ale wszystko wskazuje na happy end: budynek ocaleje i zostanie przeniesiony w inne miejsce, (padła propozycja m.in. pl. Defilad), w dużej części na koszt miasta. Podkreślmy: chodzi o pawilon z 1970 r., który nawet nie jest wpisany do rejestru zabytków! Jednocześnie z pejzażu miasta znikają przedwojenne kamienice, a nawet bezcenne budynki z XIX w., z kościoła św. Anny odpadają kawałki gzymsu, a
     

38%
pozostało do przeczytania: 62%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze