fot. Marcian Pegaz/Gazeta Polska

PRAWO DOSYĆ INSYNUACJI „Codzienna” skarży sędziów

numer 1432 - 31.05.2016Temat Dnia

„Gazeta Polska Codziennie” wytacza proces prezesowi i wiceprezesom Sądu Okręgowego w Warszawie. To reakcja na opublikowany w internecie list do ministra Zbigniewa Ziobry podpisany przez kierownictwo wspomnianej placówki. Autorzy insynuują, że śmierć ojca sędziego Andrzeja Sterkowicza to efekt artykułu w „Codziennej”.

Prezes Sądu Okręgowego w Warszawie oraz jej zastępcy: Małgorzata Kluziak, Marta Dudziuk, Agnieszka Grzybczak-Stachyra, Ewa Malinowska, Beata Njjar, Małgorzata Sławińska, w liście do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry insynuują, że Czesław Sterkowicz miał umrzeć na zawał po… przeczytaniu artykułu na temat swój oraz swojego syna. Chodzi o tekst z 24 maja br. pt. „Sędzia resortowego pochodzenia”. „Z przekazanych nam informacji wynika, iż po zapoznaniu się z tym artykułem wskutek doznanego szoku Pan Czesław Sterkowicz w dniu 26 maja zmarł na atak serca” – czytamy w liście sędziowskim.
Tymczasem rejestracja Czesława Sterkowicza jako tajnego współpracownika komunistycznej bezpieki funkcjonowała w obiegu publicznym od początku lat 90. Jego nazwisko znalazło się w 1992 r. na liście Antoniego Macierewicza w związku z wykonaniem uchwały lustracyjnej. Lista została później opublikowana przez „Gazetę Polską”, a także w innych mediach.
Czesław Sterkowicz został zarejestrowany pod symbolem TA-941 w 1976 rzawartość zablokowana

Autor: Dorota Kania


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się