Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Tramwajowy spór w dzielnicy

Dodano: 07/06/2016 - numer 1438 - 07.06.2016
Mieszkańcy Pragi-Południe podzieleni. Ci z Gocławia nie mogą się doczekać wybudowania linii tramwajowej. Ci z Saskiej Kępy inwestycji nie chcą. Obie strony mają swoje racje. Pierwsza – potrzebuje lepszej komunikacji z centrum stolicy. Druga – obawia się, że puszczenie tramwaju i torów pod oknami mieszkańców zburzy ich spokój, a teren Kanału Wystawowego przestanie być ulubionym miejscem spacerów. Inwestycja ma być zrealizowana w najbliższych latach. Gocław powoli staje się elitarny. Cisza i spokój, dużo zieleni, nawet zabudowa choć w dużej części powstała w PRL-u, nie przytłacza tak, jak na większości blokowisk. Wadą jest brak komunikacji szynowej. Jest wiele połączeń autobusowych, jednak w godzinach szczytu tylko w niewielkim stopniu rozwiązują one problemy komunikacyjne osiedla.
     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze