Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Prokuratorzy od błędów medycznych

Dodano: 27/06/2016 - numer 1455 - 27.06.2016
fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Problem „zdiagnozowany” jest od dawna – śledztwa i procesy dotyczące błędu medycznego toczą się latami, biegli oceniający działanie lekarzy nierzadko wydają sprzeczne opinie, a ofiary (pacjenci lub ich krewni) zbyt długo czekają na sprawiedliwość. Gdy jednak w kwietniu br. wydano rozporządzenie o stworzeniu w prokuraturze specjalnych wydziałów ds. błędów medycznych, środowisko lekarskie natychmiast podniosło larum. Śledztwo, które prowadziła Prokuratura Rejonowa w Jarocinie, dotyczyło zgonu 30-letniej kobiety. Po porodzie nagle poczuła się źle, lekarze jednak zwlekali z operacją. Gdy w końcu to zrobiono, było za późno. – Nie rozpoznali w porę u pacjentki uszkodzenia macicy, które powodowało wewnętrzne krwawienie – wyjaśnia Agata Kobiela-Kurczaba z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp
     

17%
pozostało do przeczytania: 83%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze