fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Ikonowicz skazany za obrazę prof. Chazana

numer 1459 - 01.07.2016Polska

OBRONA ŻYCIA W 2014 r. były poseł i działacz lewicowy Piotr Ikonowicz nazwał prof. Bogdana Chazana m.in. „zwyrodnialcem” i „wcieleniem szatana”. Właśnie zakończyło się postępowanie sądowe w tej sprawie. Ikonowicz został skazany na 3 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.
Cała historia ma swój początek w lipcu 2014 r. Wtedy prof. Bogdan Chazan, ówczesny dyrektor Szpitala św. Rodziny w Warszawie, odmówił pacjentce zabicia jej chorego nienarodzonego dziecka. Stając w obronie życia, lekarz naraził się środowiskom lewicowym i proaborcyjnym. Rozpoczęła się brutalna nagonka medialna. Jednym z agresorów był były poseł i przewodniczący m.in. Nowej Lewicy Piotr Ikonowicz. W felietonie opublikowanym na portalu tygodnika Goniec.com nazwał prof. Chazana „zwyrodnialcem”, „pomyleńcem”, „człowiekiem bez sumienia”, „złem na miarę biblijną” i „wcieleniem szatana”.
Po blisko dwóch latach Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uznał Ikonowicza winnym zarzucanych mu czynów, czyli znieważenia prof. Chazana, i skazał go na trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, wpłatę 5 tys. zł nawiązki na rzecz Fundacji Pro-Prawo do Życia oraz opublikowanie treści wyroku na portalu Goniec.comzawartość zablokowana

Autor: Dorota Łomicka


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się