CZEKAJĄC NA PIERWSZE PUNKTY

DZIŚ WIECZOREM WISŁA KRAKÓW I LEGIA WARSZAWA ROZEGRAJĄ KOLEJNE MECZE W LIDZE EUROPY

Numer 18 - 29.09.2011Sport

Nie udało się dwa tygodnie temu, więc może teraz będzie lepiej? Dziś Wisła Kraków i Legia Warszawa zagrają po raz drugi w rozgrywkach grupowych Ligi Europy. Krakowian czeka wyprawa do Holandii na konfrontację z Twente Enschede, warszawianie podejmują Hapoel Tel Awiw. „Codzienna” spytała Kew Jaliensa (Wisła) i Macieja Rybusa (Legia) o nastroje przed dzisiejszymi meczami.

Z Kewem Jaliensem rozmawia Krzysztof Oliwa

Zna się Pan dość dobrze z trenerem Twente Co Adriaanse. Razem pracowaliście w AZ Alkmaar i Willem II.

Tak, to było bardzo fajne doświadczenie. Adriaanse to uznany szkoleniowiec. Gdy prowadził Ajax, zrobił dobry wynik pomimo różnych trudności, jakie zastał w klubie. Następnie pracował w Portugalii i udowodnił swoją wartość. Zdobył mistrzostwo i puchar.

Twente Enschede gra bardzo widowiskowo. Czy Adriaanse lubi ofensywny futbol?

On bardzo dużą wagę przywiązuje do rozpracowania rywala. Szuka słabych punktów i bezlitośnie je wykorzystuje. Poza tym prowadzi czołowy zespół w lidze. W Holandii, jak walczysz o mistrzostwo, musisz cały czas atakować. Na nas na pewno też ruszą od początku.

Jak w porównaniu z Adriaanse wypada Robert Maaskant?

Robert jest dopiero na początku drogi. Grałem w Lidze Mistrzów, wygrywałem Eredivisie, Robert musi zbierać doświadczenie. Jest dopiero pierwszy raz za granicą. Także z Wisłą odnosi dopiero pierwsze poważne sukcesy.

Czy oprócz trenera zna Pan innych zawodników Twente?

Razem z Dennym Landzaatem występowaliśmy w Willem II i AZ. To jeden z najważniejszych piłkarzy w drużynie, kieruje grą drugiej linii Twente. No i jest teraz w naprawdę wysokiej formie. Sporo rozmawialiśmy o czwartkowym spotkaniu. Ostrzegałem go, żeby uważał na Wisłę, bo to naprawdę mocny zespół.

Twente to w tej chwili najlepszy zespół w Holandii?

Nie. Wyżej cenię PSV i AZ Alkmaar. Twente straciło Bryana Ruiza. Widać, że są mniej kreatywni. Jednak to wciąż bardzo mocny zespół. Przede wszystkim robi wrażenie ich atakzawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się