Starcie dwóch Galacticos

EURO 2016 \ DWIE GWIAZDY REALU, GARETH BALE I CRISTIANO RONALDO, WALCZĄ O FINAŁ MISTRZOSTW EUROPY

numer 1463 - 06.07.2016Sport


Cristiano Ronaldo podczas Euro 2016 pozostaje w głębokim cieniu swojego kolegi z Realu Madryt Garetha Bale’a. Jeśli dziś Walijczycy w półfinałowym meczu pokonają Portugalię, Cristiano będzie mógł zapomnieć o Złotej Piłce i innych nagrodach. To Bale jest o 90 minut od wywalczenia królewskiego berła światowej piłki.

Obu piłkarzy, poza klubem oczywiście, nie łączy niemal nic. Ronaldo to wielka gwiazda, do której podczas Euro nie ma żadnego dostępu. Nie pojawił się na żadnej konferencji prasowej Portugalczyków, podczas gdy Bale zaliczył już sześć. Przed każdym meczem Walii na mistrzostwach ich galaktyczna gwiazda chętnie spotyka się z dziennikarzami.
– To nie jest mecz dwóch piłkarzy, tylko dwóch drużyn. Ronaldo to fantastyczny zawodnik, wszyscy wiedzą, co potrafi. Bardzo dobrze się dogadujemy – przyznał Bale.
Hasło Walijczyków na turniej we Francji brzmi: „Together Stronger”, czyli „razem silniejsi” i odnosi się oczywiście do tego, że reprezentacja „Smoków” to nie tylko wielki Bale, ale także dziesięciu jego kolegów, którzy są równie ważni.
– Kiedy wkładamy ten strój, to dla nas największy zaszczyt. Taka po prostu jest Walia. Gramy dla tej koszulki i dla smokazawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama