fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Kurier dostarczy ci węgiel pod drzwi

E-HANDEL \ SWÓJ SKLEP INTERNETOWY URUCHAMIA KATOWICKI HOLDING WĘGLOWY

numer 1463 - 06.07.2016Gospodarka

Poszerzają się możliwości zakupu przez internet opału wraz z dowozem przez kuriera prosto do domu. W drugiej połowie sierpnia swój sklep internetowy z węglem w paczkach uruchomi Katowicki Holding Węglowy (KHW).

Pomysł sprzedaży węgla przez internet nie jest nowy, w serwisach handlowych, np. Allegro, Gratka czy OLX od dawna ogłaszają się sprzedawcy worków z węglem o wadze 25 kg i większych. Większość z nich wymaga jednak osobistego odbioru lub oferują darmową dostawę dopiero przy zakupach tony paliwa. Oferta, przygotowana przez KHW za pośrednictwem swojej spółki zależnej Katowicki Węgiel, zakłada natomiast dostawę w dowolne miejsce w uzgodnionym terminie za stałą cenę. Minusem jest konieczność zamówienia co najmniej jednej palety, na której mieści się 30 worków o wadze 25 kg.
Propozycja KHW jest pierwszą przygotowaną przez tak dużego, krajowego producenta węgla, gwarantującego pochodzenie surowca z konkretnych złóż. Kopalnie Holdingu dysponują zasobami przemysłowymi, szacowanymi na 1,7 mld ton. Obecnie możliwość bezpośredniego zamawiania paliw węglowych przez internet ma 212 firm prowadzących składy węgla, należących do sieci Autoryzowanych Sprzedawców KHW. Uruchomienie sklepu internetowego uprości i zautomatyzuje proces zakupów węgla dla wszystkich odbiorców. Obowiązki klienta ograniczą się do wprowadzenia danych niezbędnych do wystawienia dokumentów sprzedaży oraz wybrania preferowanej formy zapłaty. Obecnie Katowicki Węgiel oferuje dostawę węgla własnym transportem klientom w województwach śląskim i małopolskimzawartość zablokowana

Autor: Adam Maciejewski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama