Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Polska potrzebuje programu 75+

DEBATA „GAZETY POLSKIEJ” \ CZY GOSPODARKĘ STAĆ NA DARMOWE LEKI?

numer 1463 - 06.07.2016Polska

Nawet 20 proc. Polaków w podeszłym wieku nie wykupuje przepisanych im przez lekarzy lekarstw, bo zwyczajnie ich na to nie stać. Rządowy program zapewniający darmowe leki osobom powyżej 75. roku życia ma to zmienić. Program 75+ to jednak realna pomoc nie tylko dla najstarszych pacjentów, ale też wielka szansa dla polskiej gospodarki.

94 proc. Polaków popiera pomysł wprowadzenia darmowych leków dla seniorów – wynika z badania CBOS-u. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie tematem jest ogromne. Wczoraj w warszawskim Domu Dziennikarza odbyła się debata: „Czy polską gospodarkę stać na darmowe leki?”, zorganizowana przez „Gazetę Polską”. Jak podkreślił redaktor naczelny „GP” Tomasz Sakiewicz, darmowe leki są jednym z tematów najczęściej poruszanych przez czytelników w korespondencji z redakcją.
W Polsce jest ok. 3 mln osób powyżej 75. roku życia. – To właśnie te osoby mają największe problemy z dostępem do leków – mówił obecny na debacie minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Różne statystyki pokazują, że nawet 20 proc. Polaków w podeszłym wieku nie stać na wykupienie wszystkich leków. Według Juliusza Bolka z Instytutu Biznesu lekceważenie w poprzednich latach problemów starszych i ubogich Polaków było „cichą eutanazją”zawartość zablokowana

Autor: Dorota Łomicka


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama