Antiga odkrył karty

PIŁKA SIATKOWA \ ZNAMY SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA IGRZYSKA W RIO DE JANEIRO

numer 1473 - 18.07.2016Sport


Już wszystko jasne. Selekcjoner reprezentacji Polski wybrał dwunastkę siatkarzy, których zabiera na igrzyska do Rio de Janeiro. W kadrze nie ma doświadczonego środkowego Marcina Możdżonka. Oby Biało-Czerwoni wypadli lepiej niż w zakończonym wczoraj w Krakowie Final Six Ligi Światowej.

Dla Możdżonka, który z drużyną narodową zdobywał medale mistrzostw świata i Europy, to niemiła wiadomość, ale prawdę mówiąc, o takiej decyzji Antigi spekulowano już od dłuższego czasu. Wiadomo było, że do Rio może pojechać tylko 12, a nie jak to było do tej pory – 14 zawodników. W związku z tym Francuz musiał z dwójki zrezygnować. W domu zostaje oprócz Możdżonka także libero Damian Wojtaszek.
Trochę dziwić może, że zamiast sprawdzonego w bojach Możdżonka Antiga wybrał Piotra Nowakowskiego. Środkowy Asseco Resovii nie wystąpił w żadnym ligowym meczu w poprzednim sezonie, bo zmagał się z kontuzją. Do zdrowia wrócił dopiero na turniej kwalifikacyjny do igrzysk, rozgrywany w Tokio.
Jednak nie ma co się czepiać wyborów Antigi. Przed mistrzostwami świata szkoleniowiec zaskoczył wszystkich, rezygnując z Bartosza Kurka, a biorąc do składu krnąbrnego Mateusza Wlazłego. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Wlazły został wybrany jako najlepszy zawodnik rozgrywanych w Polsce mistrzostw, a Biało-Czerwoni zdobyli na nich złote medale. Teraz ciężar zdobywania punktów ma spoczywać na… Kurku, który mimo niewybrania go w 2014 r. do kadry szybko znalazł wspólny język z Antigązawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama