fot. arch.

Żywa lekcja historii

REKONSTRUKCJE \ VII EDYCJA ODYSEI HISTORYCZNEJ

numer 1473 - 18.07.2016Polska

Szarże husarii, życie Indian oraz podboje wikingów – to wszystko w jednym miejscu. Już za cztery dni, 22 lipca, rozpocznie się VII edycja Odysei Historycznej, tradycyjnie organizowanej w Leszczynku obok Kutna. Jest jednym z największych w naszym kraju zlotów grup rekonstrukcyjnych, które przedstawiają wszystkie okresy historyczne. Potrwa trzy dni, a udział w niej zapowiedziało już ponad 900 rekonstruktorów.

O
rganizowana przez Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 impreza z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie Polaków. Od 2010 r. do Kutna i pobliskiego Leszczynka zjeżdżają grupy rekonstruktorów z całego kraju, aby w ciekawy sposób zaprezentować wybrane okresy historyczne. Park, w którym odbywają się zloty, widział już setki inscenizacji. Stacjonowały w nim rzymskie legiony, bolszewickie hordy, Wojsko Polskie, rozbijali obozy Indianie i walczyli wikingowie. Ta wyjątkowa mieszanka decyduje o niepowtarzalnym klimacie i kolorycie imprezy.
W tym roku organizatorzy zdecydowali się na trzy tematy przewodnie, którymi będą: 1050. rocznica chrztu Polski, wojna obronna 1939 r. oraz działalność Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. – Organizowana przez nas Odyseja jest inicjatywą, przez którą chcemy pokazać różnorodność historiizawartość zablokowana

Autor: Jan Przemyłski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama