Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Liczę na wysyp medali

Dodano: 26/07/2016 - numer 1480 - 26.07.2016
fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
WYWIAD \ Z MINISTREM SPORTU WITOLDEM BAŃKĄ ROZMAWIA KRZYSZTOF OLIWA Ostatnich troje letnich igrzysk to właśnie ta magiczna dziesiątka. Spodziewam się tego, że wreszcie przełamiemy tę barierę i przywieziemy z Rio więcej medali. Zdobycie większej liczby krążków będzie także sygnałem, że nasza praca, jeśli chodzi o sport wyczynowy, idzie w dobrym kierunku. W niedzielę MKOl postanowił nie wykluczyć reprezentacji Rosji z igrzysk w Rio, które startują już 5 sierpnia. Dobrze zrobił? Przyjąłem to do wiadomości. Idea olimpizmu polega na czystości sportu. MKOl musi się zastanowić, jak przywrócić ducha olimpizmu. Doping to cichy zabójca. Rozumiem argumentację szefa MKOl-u, nie chce on wprowadzać odpowiedzialności zbiorowej, bo wtedy można niesłusznie skrzywdzić sportowca, który z nielegalnym
     

10%
pozostało do przeczytania: 90%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze