fot. Wikipedia

Gwiazda Hollywood na ratunek Trumpowi

WYBORY W USA \ Eastwood może dodać sił tracącemu poparcie miliarderowi

numer 1490 - 06.08.2016Świat

Clint Eastwood – w charakterystycznym dla siebie stylu – poparł kandydata Republikanów Donalda Trumpa. Przyznał, że zmuszony wybierać między nim a demokratką Hillary Clinton, wybierze jego. Wziął na celownik także tych, którzy krytykują Trumpa za rasistowskie hasła. Stwierdził, że młodzi Amerykanie (których nazwał pokoleniem lizod…ów i p…dami) rzucają bezpodstawnymi oskarżeniami o rasizm na prawo i lewo.

Eastwood jest drugim tej rangi celebrytą, który wyraził poparcie dla Donalda Trumpa. Pierwsza była Susan Sarandon. Aktorka przez cały okres prawyborów była zdecydowaną zwolenniczką demokraty Berniego Sandersa, jednak kiedy odpadł z wyścigu, stwierdziła, że Trump jest mniej niebezpieczny od Clinton. Większość celebrytów – aktorów, sportowców, pisarzy – tradycyjnie popiera Demokratów i krytykuje Trumpa.

Tymczasem Trump bardzo potrzebuje teraz poparcia, w ostatnich dniach bowiem niemal wszystkie sondaże dają przewagę Clinton, a skala medialnego ataku na Trumpa przekracza wszystko, co dotychczas w USA widziano. Każde jego słowo czy działanie jest analizowane i przedstawiane w negatywnym świetle. Ostatnio krytykowano go nawet za zdjęcie, na którym je kurczaka za pomocą noża i widelca. O ile jednak krytyka z mediów kojarzonych z lewicą zdaje się działać na jego korzyść, o tyle sceptycyzm wobec niego prezentowany także przez prawicowe media już niekoniecznie. I chociaż Trump robi wszystko, aby pokazać, że jest konserwatystą – ostatnio zaproponował nawet delegalizację pornografii – to chociażby Fox News zdaje się trzymać stronę antytrumpowego, partyjnego establishmentu.

Eastwood, wbrew obiegowej opinii, nie jest zdeklarowanym prawicowcemzawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się