reklama


Zbrodnia i wybuch obok wioski olimpijskiej

BRAZYLIA \ Niecodzienne zdarzenia podczas igrzysk w Rio

numer 1491 - 08.08.2016Świat

W sobotę niedaleko mety wyścigu kolarskiego doszło do kontrolowanej eksplozji, która wywołała panikę wśród kibiców i organizatorów igrzysk olimpijskich w Rio. Dwa dni wcześniej zastrzelono mężczyznę, który próbował okraść samochód, należący rzekomo do rosyjskiego dyplomaty.

Nie tylko kibice zgromadzeni na mecie sobotniego wyścigu kolarskiego, ale także część telewidzów z całego świata mogli usłyszeć w sobotnie popołudnie niespodziewany wybuch, dobiegający ze słynnej plaży Copacabana. Przez kilkanaście sekund nie było wiadomo, co było przyczyną eksplozji. Chwilę później dziennikarze w Rio de Janeiro za pomocą Twittera potwierdzili, że wybuch został spowodowany przez kontrolowaną eksplozję podejrzanej torby, przeprowadzoną przez brazylijskich saperów. Był to już drugi wypadek na tych igrzyskach, gdy saperzy zostali wezwani do zabezpieczenia podejrzanego przedmiotu. Podczas piątkowej ceremonii otwarcia igrzysk, w pobliżu hali siatkarskiej, znaleziono dwie porzucone torby. Okazało się, że nie ma w nich materiałów wybuchowych.

Z kolei dzień przed oficjalnym otwarciem igrzysk doszło w Rio do napadu rabunkowego, który skończył się śmiercią przestępcyzawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama